VAROVÁNÍ

Vstupujete na starou verzi stránek města Nová Role. Web není od července 2018 aktualizován a veškeré zde uveřejněné informace již nemusí odpovídat skutečnosti!

OLD

Informační portál města Nová Role

mapa stránek
Úvodní stránka

Star - nova, spol. s r.o.

Na kabelové televizi naladíte jak analogové, tak digitální vysílání včetně velkého množství rozhlasových stanic z Čech, Slovenska a Německa!

Informace o vysílání kabelové TV v Nové Roli a seznam kanálů

Internetové stránky společnosti najdete na adrese: http://www.starnova.cz/nova-role/.

 • sdeleni-klientum-nr
 • nrukonceni-analog
 • nr_seznam_programu-1
Stáhněte si Adobe Acrobat Reader > TIP:  K prohlížení souborů ve formátu PDF je třeba mít nainstalovaný program Adobe Acrobat Reader. Pokud jej nemáte nainstalovaný, můžete si stáhnout Adobe Acrobat Reader zde >
Pro správné zobrazení PDF souborů doporučujeme použít prohlížeč Adobe Acrobat v aktuální verzi.

Otázky a odpovědi na téma současnost TKR Nová Role

Odpovídá Petr Fremut, jednatel firmy Star - nova, spol. s r.o.
 1. Co umí kabelový rozvod v Nové Roli?
  Televizní kabelový rozvod v Nové Roli nabízí nejen televizní programy v několika nabídkách, ale umožňuje i přenosy telefonních služeb, vysokorychlostního internetu a IPTV, je tedy multifunkční. Prostřednictvím rozvodu a jeho technologie lze realizovat kamerový systém na sledování parkovišť nebo jednotlivých vchodů na celém sídlišti v Roli.
 2. Jaká je televizní nabídka programů?
  Nabídka obsahuje základní a rozšířené programy s možnou kombinací doplněním o prémiové kanály HBO1 a HBO2. Rozdílem mezi nabídkami je počet placených kanálů Nova Sport, Eurosport CZ, Universal, Discovery, Jim Jam a Animal Planet. Tomu odpovídá i rozdíl ceny. V základní nabídce najdete programy České televize, Novy, Primy, Barrandova, STV1 apod.
 3. Jak si naladím kabelovou tv nabídku?
  V základní nabídce jsou dva druhy programů. Tyto programy se liší v přenosu mezi stanicí TKR a televizním přijímačem u klienta. Stanice s digitálními programy obsahuje české, slovenské a německé programy v počtu 25. Podle starších typů přijímačů jsou to programy analogové a nyní moderní, digitální. Postup ladění analogových programů známe již od vzniku televizního vysílání, digitální pak využívají buď vedlejší (externí) instalační krabičku, nebo je již tento součástí televize nového typu LCD, plazma. Tyto současné moderní přijímače naladí jak analogové, tak i digitální programy najednou.
 4. Jaké další možnosti mohu využít?
  Kabelový rozvod umožňuje dodání vysokorychlostního internetu přes modem umístěný u klienta. Výměna zásuvky, montáž a modem jsou zdarma. Službu nabízíme se základní rychlostí 4Mbps, nově s 10Mbps. Individuálně pak dle přání klienta kombinaci s programovou nabídkou základní nebo rozšířenou. Výhodou balíčku je nižší součtová cena než u samotného výběru jedné služby. Další možností je bezplatné zřízení pevné telefonní linky s telefonním přístrojem s klasickým číslem a voláním v síti po Roli zdarma. Při domluvě více klientů lze realizovat i internetovou kameru u vchodových dveří, nebo jinde v technických prostorách domu s možností sledování záběrů na počítači.
 5. Co všechno obsahují měsíční poplatky?
  Provozování kabelové televize není pouze o zisku z měsíčních poplatků za jednotlivé nabídky. Tento poplatek obsahuje i odvody a náklady. Měsíčně tak odvádíme poplatky autorským organizacím OSA, Intergram, OAZA, Dilia a OOA-S, a dále dle hlášení o jednotlivých nabídkách za placené programy v měnách euro a dolary. Jako 50% partner Města Nová Role každý půlrok odvádíme Městu nájem za polovinu kabelového rozvodu. Při stálém růstu elektrické energie dělá nákladová položka za kWh nemalé částky, protože technologie TKR je v trvalém el. provozu. V letošním roce byla ukončena rekonstrukce celého TKR, v jednotlivých objektech byly nahrazeny všechny zesilovače a zdroje. Hlavní stanice prošla úpravou a doplněním o digitální technologii
 6. Je internet přes TKR cenově výhodný?
  Myslím si, že ano. Při objednání služby nebudete platit výjezd technika, instalaci a čas montáže, platíte si pouze připojovací kabel od zásuvky k modemu dle potřeb. Kabel stojí podle délky od 40 do 100 Kč a zůstává majetkem klienta.V ceně je zakalkulována cena datové zásuvky a modemu, který Vám bude poskytnut bezplatně, stejně tak v případě telefonního přístroje. Cena za konektivitu vychází z rychlosti připojení samozřejmě bez omezení dat. Doporučujeme všem objednat kombinovanou službu s TV nabídkou, internet tak po odečtení programové nabídky tv je již od cca 250 Kč včetně DPH.
  Smlouvu uzavíráte na jeden rok s výpovědní lhůtou jeden měsíc. Při uzavření dalšího ročního období po půl roce platného smluvního vztahu, je jeden měsíc zdarma.
 7. Všude se zdražuje, vy také?
  Jak jsem uvedl, TKR prošel celkovou rekonstrukcí a prodělal další investici ve zřízení datové linky přívodu konektivity do místa hlavní stanice. Každoroční zdražování médií, autorských poplatků, placených tv programů a i návratnost investic Města a STAR-novy nás vede k úpravě měsíčních poplatků. Poslední úprava proběhla v únoru roku 2012 o 5 Kč. V tomto roce již běžela rekonstrukce rozvodu trvající od 2009 – 2012, tedy 3 roky. Kolik bude stát základní a rozšířená nabídka je v jednání. Zdražení se nebude týkat základní nabídky s HBO, rozšířené nabídky s HBO a kombinovaných nabídek s internetem.